15 kroků k dokonalému make-upu

21. května 2011 v 16:06 | Kailtyn |  About Beauty
Včera jsem narazila na článek, který je velice užitečný. Mnoho slečen napatlá na sebe make-up a štráduje si to a myslí si,že tím je všechno v naprostém pořádku. Ale jak vypadat jak filmová hvězda a přitom přirozeně? Tady je návod.
Doufám,že se Vám článek líbí a pomůže.
Vaše Kaitlyn :)1. Nejdůležitější je správný výběr odstínu. Ten správný je takový, který nám nejvíce ladí s pletí a dekoltem.

2. Aplikace make-upu je možná speciálním štětce zvaným duo, který nám zajistí rovnoměrnou vrstvu bez zbytečných nánosů. Ideální množství je velikost lískového oříšku.

3. Make-up vždy aplikujeme od středu směrem do stran.

4. Můžeme také použít prsty...
...nebo houbičku na make-up.

5. Aby obličej působil plastickým dojmem použijeme světlejší a tmavší odstíny pro zdůraznění kontur tváře.

6. Světlý korektor (případně světlejší make-up) naneseme do středového trojúhelníku, který tvoří vnější koutek oka a koutek rtů, dále poté do středové linie - čelo, nos, brada. Nesmíme také zapomenout na oblast kolem rtů, kde je jiný pigment než na zbytku obličeje. Tmavší korektor (případně tmavší make-up nebo pudr) naneseme na kontury tváře dle tvaru obličeje - za ideální tvar obličeje je považován ovál, který je dokonale souměrný. Správné umístění tmavšího odstínu je následující - když si představíte, že si na obličej namalujete ovál, budeme ztmavovat ty části, které nám přečnívají přes ovál - tmavší odstíny tedy nanášíme vždy pod linií lícních kostí a dále dle typu obličeje na bradu, spánky, čelo, křídla nosu atd.

7. Po stínování celý obličej zapudrujeme transparentním sypkým pudrem.

8. Nezapomeneme na pudrování pod oči. Správná aplikace zamezí zvýraznění vrásek kolem očí.

9. Tvářenku nanášíme speciálním štětcem na tvářenku, který je buď zkosený nebo kulatý.

10. Spojením linie pod panenkou a line nosu nám vzniká bod, od kterého vedeme tvářenku.

11. Dle typu obličeje volíme tvářenku. Zkosenou tvářenku vedeme směrem k horní linii ucha - například pro kulatý obličeje se hodí spíše zkosená tvářenka.

12. Jablíčkovou tvářenku aplikujeme na vystouplé tváře, které jsou vidět, když se usmějeme.

13. Bronzer může být ve formě presovaného pudru, gelu, spreje či ve formě kuliček. Bronzer neaplikujeme nikdy pod oči - tím bychom celý obličej uzavřeli a zdůraznili bychom tmavé stíny pod očima. Naopak ho nanášíme na kontury tváře - lícní kosti, spánky, čelo a lehce také na střed obličeje - čelo, nos, brada. Vždy bronzer aplikujeme postupně v menším vrstvách.

14. Rozjasňující třpytivý pudr aplikujeme na rozzáření tváře a to nejčastěji na spánky, hřbet nosu, nad rty a na bradu...

15. ...třpyt nikdy nenanášíme pod oči do středového trojúhelníku - působili bychom poté mastným dojmem.

Originál popisky včetně fotek jsem čerpala z http://zena.centrum.cz/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adéls Adéls | Web | 21. května 2011 v 17:02 | Reagovat

dobře udělane!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama